Operail alustab kaubavedusid Soomes

Lisatud 16.10.2019

Rahvusvaheline transpordi- ja logistikaettevõte Operail asutas Soomes tütarettevõtte Operail Finland Oy ning investeerib 50 miljonit eurot, et alustada kaubavedudega Soome raudteel.

 Operaili juhatuse esimehe Raul Toomsalu sõnul on ettevõttele eluliselt vajalik uute teenuste, toodete ja ka turgude leidmine. „Nägime juba eelmiste aastate otsustega ette turgude ja teenuste mitmekesistamist. Uued ärisuunad on viinud meid kasumisse ning jätkame kasvukursil ka lähiaastatel. Soome laienemine on  osa ettevõtte pikaajalisest strateegiast.“

„Operaili Soome suuna arendamisel on suur roll meie ettevõtte laiapõhjalisel kogemusel,“ selgitas  juhatuse liige Paul Lukka. Lukka, kes on Soomes elanud üle 16 aasta näeb, et Operail on suuteline põhjanaabrite kaubaveoturul pakkuma klientidele lisandväärtust kvaliteetse ja usaldusväärse teenuse näol ning ettevõttel on turul suur potentsiaal. „Oleme saanud Soome klientidelt ja erinevatelt sidusrühmadelt väga positiivse vastuvõtu. Täiendav konkurents turul on teretulnud ning aitab kaasa kogu sektori konkurentsivõimele,“ rääkis Lukka.

Lukka kinnitusel on ettevõte teinud ettevalmistusi Soome turule sisenemiseks ligi aastat. „Esimeses järgus investeerime turule sisenemiseks ligi 50 miljonit eurot veeremi soetamiseks ning raudtee-ettevõtte opereerimiseks vajaliku struktuuri loomiseks,“ sõnas Lukka.

Operail Finland Oy-d juhib Ilkka Seppänen, kellel on pikaajaline kogemus Soome Raudtee kontsernis VR. Oma karjääri jooksul on Seppänen juhtinud VR Grupi raudteekaubaveo müüki, logistikat ja ohutust. Lukka sõnul on Seppäneni näol tegemist ühe tugevaima Soome raudtee juhi ja asjatundjaga. „Seppänen tunneb kõiki olulisi sidusrühmasid ja kliente ning tema teadmised ja kogemused  raudtee vallas on kahtlemata erakordsed ja hindamatud,“ ütles Lukka.

Operail on rahvusvaheline raudtee logistika- ja transpordiettevõte, mille peamised ärisuunad on kaubavedu, vagunite rent ning veeremi hooldus ja ehitus. 2018. aastal vedas Operail 13,4 miljonit tonni kaupu. Ettevõtte vagunipagis on üle 3500 vaguni, millest on välja renditud ligi 2200 vagunit rahvusvahelistele klientidele. Operaili Tapa depoos ehitatakse moodsaid C-30M vedureid nii enda kaubavedude teenindamiseks kui ka eksportimiseks. Ettevõtte 2018. aasta äritulud olid kokku 72,7 miljonit eurot ning EBITDA 15,7 miljonit eurot, Operail teenis eelmisel aastal puhaskasumit 9,2 miljonit eurot. Ettevõtte annab tööd üle 700 inimesele.