​​​​​​​Operail tõstab raudteeveo efektiivsust

Lisatud 04.11.2019

Operail alustas ühes isikus sõidu projektiga, mis märgib uut ajajärku kogu raudteesektoris ning muudab kaubaveod senisest veelgi efektiivsemaks.

Kui varem on kaubarongi vedurikabiinis alati olnud vedurijuht ja vedurijuhi abi, siis läinud nädalal toimus esimene ühes isikus sõit. See tähendab, et kõikide vajalike tööprotseduuride ja ohutuse tagamise eest vastutas vedurijuht ainuisikuliselt. „See on väga suur samm raudtee kaubavedude tõhusamaks muutmisel ning märgib olulist verstaposti meie püüdlustes tuua efektiivsust Eesti raudteesektorisse,“ ütles Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu.

Operail alustas projekti ettevalmistustega ligi poolteist aastat tagasi. Esmalt kaardistati kõik veduribrigaadi tegevused, analüüsiti läbi viimaste aastate vahejuhtumid, tehnilised rikked ja nende tekkepõhjused. „Projekti ettevalmistusfaasis paigaldasime veduritele automaatsed tulekustutusseadmed, uuendasime nende pardasignalisatsioonisüsteemi ning paigaldasime kaamerad vedurijuhi vaatevälja suurendamiseks,“ selgitas Operaili juht. „Ühes isikus sõitmine on tavapärane praktika reisirongide puhul ning laialt levinud praktika Euroopas kaubavedude teenindamisel. Nüüd on see ka meie uueks standardiks,“ kinnitas Toomsalu.

Operail plaanib tulevikus ühes isikus sõitu rakendada kõikidel otserongidel. „Hetkel oleme välja ehitanud ühe veduri, aasta lõpuks valmivad täiendavad neli vedurit,“ ütles Toomsalu.

Operaili esimesele ühes isikus sõidule eelnesid kooskõlastatused nii Eesti Raudteelt kui ka Tarbijakaitse- ja Tehnilise Järelevalve Ametilt.