Operaili juhatus jätkab ametis

Lisatud 05.02.2019

Läinud aasta pea 10 miljoni euro suuruse kasumiga lõpetanud riigile kuuluva rahvusvahelise raudtee-ettevõtte Operaili nõukogu otsusel pikenevad juhatuse liikmete Raul Toomsalu ja Paul Lukka volitused, et tagada ettevõtte jätkuv areng ning äri kasv. Kaheliikmeline juhatus on ametis järgmised kolm aastat.

Nõukogu esimees Kuldar Leis toetab väga senise juhatuse jätkamist. „Vene transiidi vähenemine pani Operaili tegutsema uutes ärisuundades ja traditsioonilisest raudteefirmast on saamas kliendikeskne teenindusettevõte. Töötajaskond on väga head tööd teinud, eesotsas juhtide Raul Toomsalu ja Paul Lukkaga, ning mul on hea meel, et nad jätkavad Operaili kasumlikku vedamist,“ lausus Kuldar Leis.

Enne Operaili juhatuse esimeheks nimetamist  2016. aasta 29. veebruaril tegutses Raul Toomsalu tehnoloogianõustajana erinevates Venemaal asuvates tootmisfirmades. Lisaks on ta juhtinud rahvusvahelisse Olam Gruppi kuuluvat Venemaa esindust ning Trigon Agri põllumajanduskontserni Venemaal ja Ukrainas. Aastatel 2004-2008 juhtis ta samas riigis SEB Liisingut ning hiljem SEB Grupi Vene haru juhatuse liikmena juhtis Toomsalu korporatiivpanganduse üksust.

„Olen väga tänulik toetavale meeskonnale, kes on aidanud ettevõtte tuua välja lootusetuna näivast olukorrast. Asudes juhtima kahjumis ettevõtet, tuli teha keerulisi otsuseid. Täna on Operail väga heas finantsvormis ning kiirelt arenev moodne ettevõte. Meil on väga suur potentsiaal, mida realiseerida,“ sõnas Operaili juhatuse esimees Raul Toomsalu.

Operaili juhatuse liige ja finantsjuht Paul Lukka asus ettevõttes tööle 2013. aasta 1. veebruaril. Enne seda oli Lukka ametis Mandatum Life Balti investeeringute ja varahalduse juhina. Aastatel 2005-2007 töötas Paul Lukka Soomes Danske Capital Finland / Amber Trusti investeerimiskonsultandina.

Operail on Eesti riigile kuuluv raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ja ehitus ning veeremi rent. Ettevõte annab tööd 690 inimesele.