Kaubaveoteenuse osutamine muutub projektipõhiseks

Lisatud 15.03.2023

Teavitame, et AS Operail sõlmib edaspidi kaubaveoteenuse osutamise lepinguid igale kliendile eraldi projektipõhise hinnapakkumise alusel.

Muudatuse põhjuseks on kaubamahu märkimisväärne langus. 2022. aasta veebruaris alanud sõda Ukrainas muutis turuolukorda 1520 mm raudteesektoris. Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide tõttu vähenes Eesti raudteetaristul veetav kaubamaht ligi 40% võrra. Alates 2023. aastast ei saa Operail vedada ka neid Vene ja Valgevene kaupasid, mis on sanktsioneerimata. Seetõttu on langenud teenindatavad kaubamahud veelgi.

Kaubavedu raudteel on mahuäri – väikese arvu vagunite vedu on kõige kulukam. Seetõttu ei saa Operail kahjuks enam garanteerida pidevat valmisolekut vedada väikseid koguseid kõigi Eestis kaubaveoks avatud jaamade vahel. Väikestele vagunigruppidele saame edaspidi optimaalset teenust pakkuda juhul, kui kliendi soovitud vedu on võimalik ühildada muu kauba veoga.

Senise ühtse hinna ja soodustusega püsilepingu asemel teeme edaspidi igale kliendi projektile eraldi hinnapakkumise. Hinnas ja teenuste tingimustes kokkuleppele saades sõlmime projektipõhise lepingu. Pakutavad hinnad olenevad kauba mahust, teekonnast ja veo ajastusest.

Praegu kehtiv AS Operaili kaubaveomaksete arvestamise juhend ehk hinnakiri on muutmisel. Avaldame uuendatud kaubaveomaksete arvestamise juhendi Operaili koduleheküljel esimesel võimalusel.

Vaatamata tekkinud olukorrale ootame ja julgustame nii endiseid kui ka uusi kliente pöörduma meie poole oma projektidega, süveneme igasse projekti eraldi ja pakume parima võimaliku individuaalse lahenduse! Meie poolt on abiks Maire Talihärm (maire.taliharm@operail.com) ning Kirill Spektor (kirill.spektor@operail.com).