Operaili meeskond saavutas Eesti suurimal häkatonil II koha

Lisatud 13.11.2019

5.-7. novembril leidis aset programmeerimismaraton ehk häkaton, millest võttis osa Operaili meeskond eesmärgiga töötada välja lahendus, mis aitab tulevikus meie vedurijuhtidel tõhusamalt kaupu vedada.

Kahe päeva jooksul töötas Operaili tiim välja DAS (Drvier Assistant System) lahenduse, mis annab meie vedurijuhtidele infot ja juhiseid, millist käigupositsiooni, kiirust ja sõidustiili valida, et muuda veod veelgi efektiivsemaks. Tihedas konkurentsis saavutas Operaili meeskond mitmepäevase häkatoni tulemusena teise koha.

Eesti suurimat häkatoni viis läbi Ettevõtlike Noorte Koda (JCI) organisatsiooni korraldatava Maailmakongressi raames koostöös Teaduspargiga Tehnopol. Häkatonist võttis osa sadu inimesi üle kogu maailma.

Operaili esindasid Julia Grobova, Ksenia Zahharenkova, Polina Miina, Margus Õun, Sambeet Mishra, Urmas Peterson ning Sergey Likhachev. Meie meeskonnaga liitusid 50 tunniks programmeerijad Jaapanist ja turundusspetsialist Soomest.

Pärast häkatoni kutsusime meie ideesse panustanud arendajad ka endale külla ning näitasime neile nii meie Tallinna kontorit kui ka Muuga depood.

Suur tänu meie tiimi liikmetele, kes nii tublisti panustasid! Aitäh Olev Külale ja Leonid Vätsonile, kes head nõu jagasid.